Merkez: (0312) 527 04 74 - (0506) 500 87 57
Pzt - Cuma : 09:00 - 17:45              Şube: (0312) 376 24 24 - (0531) 684 74 26

Engel Tanımadılar! – İl Gazetesi


Paksoy Özel Eğitim Merkezi Altındağ Şubesi, Altındağ Köroğlu Parkı’nda düzenlediği yıl sonu şenliğiyle öğrencilerine unutulmaz bir gün yaşattı…

 

Paksoy Özel Eğitim Merkezi Altındağ Şubesi, Altındağ Köroğlu Parkı’nda düzenlediği yıl sonu şenliğiyle öğrencilerine unutulmaz bir gün yaşattı. Engellilerin engel tanımadığı şenlikte 150 öğrenci gösterileriyle tam not aldı. Çok sayıda öğrenci ve velilerinin katıldığı şenlikte açılış konuşmasını yapan Paksoy Özel Eğitim Merkezi Altındağ Şube Müdürü Sosyolog Eğitimci İhsan Paksoy, engelli çocuklarının eğitiminin önemine dikkat çekerek:

 

“Çocuklarımızın gelişimini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eve kapanmaması gerek. Eğitimin sürekliliği de bir o kadar önemli. Sabır gerektirir. Çocuklarımızın gelişimi su damlasının taşı delmesi gibi ağır işler ve aldıkları eğitimle de kendilerine olan güvenini kazanıyor.” Sözlerine devam eden Paksoy, eğitim merkezleri hakkında bilgi vererek, “Fizyoterapistlerimizle, çocuk gelişimi uzmanlarımızla, psikologlarımızla, özel eğitim uzmanlarımızla, okul öncesi eğitim öğretmenlerimizle, işitme konuşma uzmanlarımızdan oluşan 60 kişilik bir ekiple Ankara’da üç okulumuzda hizmet vermeye devam ediyoruz. Zaman içerisinde çocuklarımızın gelişimini görmek bizleri daha da ileriye götürdü. Önümüzdeki günlerde Pursaklar’da yeni bir eğitim okulu açacağız. Okulumuz tam gün eğitim verecek. Engelli çocuklarımızın ilgi ve istidatları doğrultusunda mesleki eğitimler vererek, mesleki yönden gelişimini sağlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Yıl sonu şenliğini ilk defa Köroğlu Parkı’nda düzenlediklerini ifade eden Paksoy kendilerine destek olan Altındağ Belediyesi’ne teşekkür ederek, başarının bir ekip işi olduğunu, öğretmenlerin, öğrencilerin ve öğrenci velilerinin gayretiyle çok daha güzel çalışmalara imza atacaklarını ifade etti.

 

Haber: Aynur Bayram
Kaynak: Engel tanımadılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir